Telewizja Hope Channel Polska powstała w 2012 roku w ramach statutowej działalności, istniejącego od 1979 roku, Ośrodka Radiowo- Telewizyjnego "Głos Nadziei", będącego jedną z instytucji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Rzeczypospolitej Polskiej.

Celem naszej wieloletniej działalności jest kształtowanie pozytywnych zachowań społecznych, promowanie rodzinnych wartości oraz szeregu idei wynikających z chrześcijańskiego fundamentu, za który uznajemy Pismo Święte. Hope Channel Polska to telewizja dla każdego, kto poszukuje czegoś innego, niż to co można znaleźć w mediach publicznych czy komercyjnych. Odrzucamy przemoc, moralne dwuznaczności i międzyludzki antagonizm. Poprzez nasze programy sięgamy do niezmiennych źródeł wiary, które – jak wierzymy – są jedynym rozwiązaniem oraz odpowiedzią na codzienne troski i poszukiwania duchowej stabilizacji. Dziękujemy, że odwiedziłaś/odwiedziłeś nasz serwis i będzie nam miło gdy polecisz go innym.
Serdecznie pozdrawiamy
Zespół Hope Channel Polska

Serwis hopechannel.pl prowadzony jest przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną – Blisko Serca oraz  Ośrodek Radiowo-Telewizyjny Głos Nadziei, którego misją od 40. lat jest propagowanie ideałów godności człowieka, dostojeństwa małżeń­stwa i rodziny, wychowa­nia, postaw prozdrowotnych, wartości  moralno-społecznych i religijnych opartych na Dekalogu i Ewangelii.